Feedback
I.D.: 38912382

Lot 2 - Măsurarea balizajului cu dispozitiv mobil de măsurări fotometrice

Data publicarii
04.10.19 Exista 168.341 licitatii active asemanatoare. Inregistrati-va pentru a avea acces la acestea.
Coduri CPV
63724310-6
Termenul limita pentru depunere:
11.10.19
Pretul estimativ:
21.450,00 RON - 21.450,00 RON
Documente participare:
  1. Draft masurare balizaj.pdf
Locul realizarii:
  • Descarca
  • Tipareste
  • Observatii
    Adaugati favorite, invitatii si note. Aceste functii sunt disponibile doar pentru utilizatorii logati in platforma. Logati-va sau inregistrati-va la o Testare Gratuita pentru a avea acces.
  • Trimite
Descriere:
Se prevede contractarea unor servicii de masurarea balizajului cu dispozitiv mobil de masuratori fotometrice in vederea reautorizarii balizajului luminos. De asemenea, pentru rezultate cat mai bune in urma masuratorilor , mai este nevoie de curatarea si reglajul a circa I 00 de lampi incastrate. in urma desfacerii lampilor este nevoie de inlocuirea gamiturilor de la corpului oala al balizajului incastrat. Cantitati: - Mas...
Se prevede contractarea unor servicii de masurarea balizajului cu dispozitiv mobil de masuratori fotometrice in vederea reautorizarii balizajului luminos. De asemenea, pentru rezultate cat mai bune in urma masuratorilor , mai este nevoie de curatarea si reglajul a circa I 00 de lampi incastrate. in urma desfacerii lampilor este nevoie de inlocuirea gamiturilor de la corpului oala al balizajului incastrat. Cantitati: - Masurarea balizajului cu dispozitiv mobil de masuratori fotometrice: I set; - Garnitura oala corp balizaj incastrat: 100 buc; - garnitura capac inferior corp balizaj incastrat: I 00 buc. Specificatii tehnice: -Se va executa un set de masuratori cuprinzand lampile incastrate si lampile supraterane ale sistemului de balizaj (anexam plansa balizaj), inclusiv a lampilor supraterane de pe ultimii 300 m inainte de praguri. Masuratorile fotometrice cuprind incidenta (orientarea, directivitatea) luminilor si intensitatea luminoasa si vor fi realizate utilizand echipamente specifice agreate de AACR cu respectarea cerinţelor impuse de Regulamentul (CE) R 139/2014 - CS ADR. DSN U. -Se vor respecta cerinţele de calitate si criteriile de performanta pentru lucrări de acest tip, stipulate de Legea 10-1995, SR EN ISO 9001, precum şi Legea nr. 123-2007 pentru modificarea art. 5 din legea 10; -Se va efectua la sediul beneficiarului, în timpul programului de lucru; -Sistemele de lumini care fac parte din mijloacele vizuale de navigatie aeriana si incadrarea luminilor in parametrii inscrisi in baza de certificare, conform cerintelor Regulamentului (UE) R 139/2014, trebuie confirmata prin buletine de masurare fotometrica care sa dovedeasca conformitatea acestora; - In cadrul operatiunilor de masurare a fotometrie socictatea prestatoare, la nevoie, va executa si lucrari de reglare a unghiurilor lampilor si eventuala schimbare a becurilor de balizaj care nu mai asigura luminozitatea necesara . -Becurile de balizaj si garniturile care vor necesita inlocuirea vor fi asigurate de aeroport. -După efectuarea măsurătorilor si prelucrarea datelor, societatea prestatoare va emite buletine de verificare care vor confirma încadrarea sistemului de balizaj în parametrii prescrişi; -Executarea serviciilor de pregătire, măsurare si reglare lumini se va face fara perturbarea activităţilor aeroportuare. -Eliberarea raportului fotometric pentru luminile balizajului vor respecta standardele in vigoare si va asigura garantia masurilor pe perioada derularii contractului.
Inregistrati-va acum pentru un test gratuit de 7 zile
si veti putea vizualiza aceasta licitatie si multe altele asemanatoare!

De ce licitatie-publica.ro?

  • Oportunitati de afaceri selectionate
    individual

  • Anunturi scanate si actualizate
    din peste 3200 surse publice si private

  • Manager de cont personal - chiar si
    in timpul testarii gratuite

  • Transmiterea zilnica a anunturilor noi

Contul meu